Mirowo – podstawowe informacje

Mirowo to malowniczo położona wieś w województwie pomorskim na obszarze Wielkich Żuław Malborskich. Administracyjnie należy do powiatu malborskiego i gminy Nowy Staw.

Według informacji z 2008 roku, wieś zamieszkiwana jest raptem przez 117 osób. Liczba ta jednak stale wzrasta. Powstają nowe wybudowania, gdzie osiedlają się rodziny z dziećmi.

Mirowo – jak do nas dojechać?
Mirowo to wieś położona niedaleko drogi krajowej numer 55. Najłatwiej dojechać do nas zjeżdżając na Nowy Staw (miasto gminne). Następnie musimy minąć Stawiec (wieś) i odbić w prawą stronę.

Alternatywnie, podróżując drogą S7, zjechać możemy na Orłowo i kierować się ku Lubieszewu. Następnie minąć Brzózki i odbić w lewo.

Mirowo – piękny zakątek pomorza?
Co wyróżnia Mirowo? Przede wszystkim malowniczy krajobraz. Wieś położona jest daleko od wielkich miast, dzięki czemu nie jest pokryta licznymi banerami i reklamami. Niska zabudowa, w połączeniu z licznymi gospodarstwami rolnymi sprawia, że Mirowo jest jednym z niewielu zakątków na pomorzu, który nie został dotknięty przez postęp cywilizacyjny.

Mirowo cechuje spokój, świeże powietrze i przede wszystkim otwartość ludzi. To społeczność spokojna, zrównoważona i niezwykle pomocna. Sąsiedzi z natury żyją ze sobą w zgodzie.

Mirowo – historia
Mirowo to wieś, która obecnie według podziału administracyjnego leży w Województwie Pomorskim. Nie zawsze tak jednak było. Niegdyś Mirowo przynależało do Województwa Elbląskiego (stary podział administracyjny).

Historia Mirowa sięga kilku wieków wstecz. Według różnych źródeł – Mirowo mogło być miejscem, które bardzo chętnie odwiedzane było przez szlachtę i arystokrację. Wszystko za sprawą pięknego położenia. Nie ma jednak zapisków, które mogłyby potwierdzić te tezy.

Mirowo – dlaczego warto nas odwiedzić?
Mirowo to wieś, która usytuowana jest daleko od wielkich aglomeracji. Piękne tereny w połączeniu z przyjazną atmosferą i poczuciem wolności potrafią sprawić, że poczujemy się wyjątkowo. To miejsce w którym można się zakochać. Potwierdzają to mieszkańcy, których liczba bezustannie wzrasta.

Nie ma jednak obaw – Mirowo, ze względu na fakt iż położone jest na Żuławach – nigdy nie zostanie zabudowane w niepożądany sposób.

Przyjedź i zamieszkaj!
Chcesz uciec od wielkiego miasta i pośpiechu? Planujesz prowadzić spokojniejsze życie? Koniecznie musisz odwiedzić Mirowo. To miejsce, które urzeka i pozwala odpocząć. Nic więc dziwnego w tym, że ludzie tak chętnie się tutaj osiedlają.

Może i brakuje infrastruktury (jakość dróg woła o pomstę do nieba), ale… jest za to spokój, czyste powietrze i piękne krajobrazy. Czy można oczekiwać czegoś więcej?

Mamy nadzieję, że powyższy opis naszej niewielkiej wsi – przekonał Cię! Przyjedź i zobacz jak pięknie może wyglądać życie. Jesteśmy absolutnie przekonani, że się nie zawiedziesz! Wsiadaj w samochód i ruszaj – będziemy Ciebie oczekiwać z niecierpliwością!

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*