Jastrzębia Góra w Województwie Pomorskim

To urocze miasteczko leżące nad polskim morzem słynie przede wszystkim jako popularny kurort wakacyjny. Tylko w niewielkiej odległości jest szczególne miejsce geograficzne; najbardziej wysunięty na północ punkt Polski, zwany „Gwiazdą Północy”. Poza przepięknymi plażami oraz licznymi miejscami, które mają bardzo kluczowe znaczenie wypoczynkowe dla turystów w lecie. Jastrzębia Góra jest jednak równie atrakcyjna w innych porach roku.
Miasto otoczone jest Parkiem Narodowym o nazwie „Cape Rozewie”. Jest on doskonałym miejscem do spacerów, ponieważ zawiera szczególnie wartą zobaczenia Lisi Jar (Fox Ravine). Przy Lisim Jarze znajduje się również godna uwagi, pięknie odnowiona willa, którą wybudował hrabia de Rosset Jastrzębia Góra jest szczególnie atrakcyjna dla młodych turystów z powodu bardzo licznych dyskotek, pubów, pokazów, czy też koncertów i wielu wielu innych sposobów do spędzania czasu przy opalaniu się, a także uprawianiu sportów wodnych. Wysoki klif na Przylądku Rozewie zakończony jest starą latarnią morską, skąd można podziwiać naprawdę piękny malowniczy widok na morze, pobliskie miasteczka oraz cały półwysep Helski. Około 9 km Władysławowo, 9 km na zachód od Jastrzębiej Góry znajduje się Władysławowo. Naprawdę warto zwiedzić park rozrywki – Sowiński. Można ta, skorzystać z różnych rozrywek między innymi jazdą gokartami oraz możliwością przejażdżkami parowozem do Jastrzębiej Góry.
Ponadto w Jastrzębiej Górze warto również zwiedzić:

  1. obelisk, który nazwano – „Gwiazdą Północy”. Kamień ten wyznacza najbardziej wysunięte na północ miejsce. Znajduje się on na ulicy Norwida. Rozpoczęcie budowy gwiazdy nastąpiło w 2000 roku. Uroczyste odsłonięcie obelisku miało miejsce rok później, czyli 19 maja 2001 roku

  2. 2. Zabytki w Jastrzębiej Górze – pierwsza ulica tego miasta, przy której stoją zabytkowe budynki, jedne z pierwszych, jakie w ogóle tu powstały jest ulica Bałtycka. Bardzo duże wrażenie na turystach robią wille z lat 20. dwudziestego wieku. Na ulicy Królewskiej podziwiać można także dwie pierwsze wille – „Kaszubę” Szymańskiego oraz willę Pawłowicza.

  3. Unikatowe wybrzeże klifowe – Jastrzębia Góra już od długiego czasu, nie bez powodu zwana jest jednym z najpiękniejszych kurortów nad morzem. Szczególną, największą atrakcją jest jej unikatowe wybrzeże klifowe. Ten klifowy brzeg leży na wysokości prawie 33 m n.p.p. Porośnięty jest roślinnością: bukami i dębami. Niektóre drzewa, szczególnie buki mają nawet po 100 lat, a obwód ich pnia wynosi powyżej 350 i 400 cm.

    Jastrzębia Gór cieszy się bardzo dużym powodzeniem. Jest miejscem chętnie odwiedzany przez turystów z różnych zakątków Polski. Jest szczególnie dedykowana dla tych osób, które cenią w wypoczynku przede wszystkim możliwość imprezowania pod gołym niebem nad morzem przy ognisku, czy też tańce do białego rana na promenadzie. Dla osób spokojniejszych, ceniących sobie ciszę, spacery nad brzegiem morza warto wybrać plaże, które są bardziej oddalone od centrum. Tutaj bardzo dobrym przykładem jest na przykład miejscówka w malowniczej okolicy ujścia rzeczki Czarna Woda do morza.
    Jeśli chodzi o stronę gastronomiczną w Jastrzębiej Górze pyszne obiady możemy zjeść na słonecznej promenadzie. W samym centrum Jastrzębiej Góry funkcjonuje bardzo wiele lokali i miejsc rozrywki z pysznym wyżywieniem. Na miejscu zdecydowanie turystom poleca się świeże ryby morskie. Biorąc pod uwagę fakt, że Jastrzębia góra leży na Pobrzeżu Kaszubskim, na miejscu możemy właśnie zjeść różne kaszubskie smakołyki między innymi: zupę rybną, kaczkę z żurawiną, czy też klasyczne kopytka.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*